karsilastir.gen.tr » Haberler

Apple, iOS 6.1 ile gelen yenilikler

Apple, iOS 6.1 ile gelen yenilikler
Geride bıraktığımız günlerde mobil işletim sistemi iOS'un 6.0.1 kodlu sürümünü yayınlayan Apple, iOS 6.1'in betasını da geliştiriciler için yayınlamıştı. Peki Apple, şu an beta sürecindeki iOS 6.1 ile birlikte kullanıcılara ne gibi artıları olacak?
 
iOS 6.1 ile bundan sonra iPhone sahipleri sistemin desteklediği bölgelerde sinema bileti alırken Siri'nin yardımına başvurabilecek. 
Kullanıcılar için yakındaki sinemaları görüntüleyecek olan Siri, Fandango uygulaması aracılığıyla bilet almayı da sağlayacak.
 
iOS6 ile birlikte telefonlarda kendi haritalarını kullanan Apple, bu konuda her ne kadar kötü bir başlangıç yapmış olsa da durumu değiştirmek için de ufakta olsa çeşitli yenilikler getiriyor. Öyle ki, şirketin iOS 6.1 ile birlikte Apple Haritalar'da problem bildirme aracını daha görünür bir hale getireceği belirtiliyor.
 
Kilit ekranında karşımıza çıkan müzik kontrol tuşlarına da el attığı belirtilen Apple'ın, bu tuşların aralarını açarak daha kolay bir kullanım imkanı sunduğu ve ses çubuğunda da hafif bir yansıma efektine yer verdiği belirtiliyor. 
 
iOS 6.1 ile birlikte Siri'nin işlevlerini genişleten, yetersiz olan haritalar servisini düzeltmeye çalışan ve müzik kontrollerinde bir takım yenilikler yapan Apple'ın güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı ise henüz belli değil.

arama