karsilastir.gen.tr » Haberler

Galaxy S4 mini de yolda

23.03.2013 10:37:29
Galaxy S4 mini de yolda
Samsung 2012'de Galaxy S3 ile başlattığı mini devrinin bu yıl Galaxy S4 ile devam etmesi bekleniyor. Bazı kaynaklar daha önce Project J kapsamında Galaxy S4 yanında Galaxy S4 mini modelinin de tanıtılacağını iddia etmişse de bu olmadı.
 
Yıl ortasına doğru Samsung'un pazara sunması beklenen Galaxy S4 mini modeline ait olduğu belirtilen görseller internette paylaşıldı. GT-I9190 model numarasına sahip olan cihazın görselleri gerçeğe oldukça yakın olduğu kanısını uyandırıyor. Ancak şimdilik resmi bir teyit almak mümkün değil.
 
Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Galaxy S4 mini modeli tasarım anlamında Galaxy S4'ten biraz daha küçük boyutlara sahip versiyonu olacak. Mini versiyonların esas farkı tabi ki donanımda oluyor.
 
İddialara göre Galaxy S4 mini modelinde 4.3 inçlik 960 x 540 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran kullanılıyor. Piksel yoğunluğu ise 256ppi. Model 1.6GHz saat hızında çalışan bir işlemciye yer verirken, Android 4.2.2 işletim sistemi üzerinde TouchWIZ Nature 2.0 kullanıcı arayüzünü sunuyor.
 
Galaxy S4'e fazla para ödemek istemeyen ancak benzer tasarımda bir alternatif arayanlar için tasarlanan modelin diğer detayları önümüzdeki günlerde paylaşılacak.
Galaxy S4 mini de yoldaGalaxy S4 mini de yolda

arama