karsilastir.gen.tr » Haberler

ilk 4 milyon Galaxy Note 3, Snapdragon 800 işlemcili olabilir

ilk 4 milyon Galaxy Note 3, Snapdragon 800 işlemcili olabilir
4G LTE altyapısının giderek daha fazla ülkeye yayılması, amiral gemi modellerinin sevkiyat planlarında da değişiklik yapılmasına yol açıyor. 
 
Bilindiği gibi Samsung amiral gemi modellerinin 3G versiyonlarında kendi işlemcilerini, 4G LTE versiyonlarında Qualcomm işlemcilerini kullanıyor. Lansman sonrası ise 3G versiyonlar daha fazla üretilirken, 4G LTE versiyonlar ise ABD, Kanada, Japonya, Güney Kore gibi ülkeler için nispeten daha az seviyede üretiliyordu.
 
Ancak Galaxy S4 modeli ile Samsung bu döngüyü kırmaya başladı. Artık Almanya, İngiltere, Fransa gibi Avrupa ülkelerinde ve bazı Asya ülkelerinde kullanılmaya başlayan 4G altyapıları nedeniyle LTE versiyonları daha fazla üretilir ve sevkedilir oldu.
 
Gelen bilgilere göre Samsung, Galaxy Note 3 modelinin ilk 4 milyon sevkiyatında Snapdragon 800'lü LTE versiyonuna yer verecek. Bunun bir sebebinin de Exynos 5420 yongaseti üretiminde yaşanan problemler olduğu belirtiliyor.
 
Samsung sonrasında ise sevkiyatları yüzde 20-30 şeklinde Exynos 5420 yognasetli 3G versiyonları ile göndermeye başlayacak. Bu bakımdan Galaxy Note 3 modeline ilk olarak LTE altyapısını kurmuş ülkeler kavuşacak. Sonrasında ise ülkemizde dahil olmak üzere 3G altyapılı ülkeler modeli görme şansına sahip olacak. Bu değişikliğin satışta bir gecikmeye neden olup olmayacağı ise bilinmiyor.
 
Samsung'un 4 Eylül tarihindeki etkinlikte tanıtacağı Galaxy Note 3 modeli 5.7 inçlik Super AMOLED Full HD ekran, Exynos 5420 veya Snapdragon 800, 3GB RAM, Android 4.3 işletim sistemi, optik imaj dengeleme destekli 13MegaPiksel çözünürlükte kamera, 3200mAH batarya, 32GB/64GB depolama kapasitesi gibi özelliklerle gelecek.  
 

arama