karsilastir.gen.tr » Haberler

iOS 7 çıkmadan JailBreak Ekibi Hazırlandı

iOS 7 çıkmadan JailBreak Ekibi Hazırlandı
Apple iOS 7 ile mobil cihazlarına ne gibi yenilikler getireceği tartışılırken jailbreak camiası, işletim siteminin merakla beklenen yeni sürümü için çalışmalara başladı. Ancak, şu an için bu çalışmalarla ilgili olarak geliştiricilerin açıklamalarından başka somut bir delil olmadığını da söyleyebiliriz.
 
iOS 6 ve iOS 6.1 için kodlanan Jailbreak aracı Evasi0n'un geliştirici ekibi Evad3rs'den David Wang'ın(Planetbeing) yapmış olduğu açıklamada, iOS 7'nin açıklarını bulmanın biraz zaman alacağını belirtti. Ancak, Greenposi0n ekibinden tanıdığımız Joshua Hill'e(p0sixninja) yaptığı açıklamayla iOS 7'nin jailbreak çözümünün beklenenden daha kısa bir sürede yayınlanabileceğini ekledi.
 
Hill, iOS 7'nin jailbreak çözümünün tamamen kendisi tarafından yayınlanabileceğini bile belirtirken, geçtiğimiz aylarda çözüm için gerekli tüm açıkları bulduğunu dile getirdi. Hill'in öne sürdüğü bu durum doğruluğunu kanıtlar elle tutulur bir veri yok. Ancak, Apple'ın da söz konusu açıkları kapatmak için çalışacağı kesin. Jailbreak geliştiricilerinin iddialarının ne kadarının doğru olduğunu iOS 7'nin yayınlanmasıyla hep birlikte göreceğiz.

arama